SOSYAL & ÇEVRESEL

BIOS LINE'ın TAAHHÜDÜ

İnsan’a, Dünya’ya ve onun sunduklarına saygı ve sevgi, işimize rehberlik eder, çünkü esenlik felsefemizin kaynağı Doğa’dır. Bios Line’ın bağlı olduğu çevreye ve iyi uygulamalara yardımcı olmayı amaçlayan projeler şunlardır:

ZERO IMPACT AMBASSADOR®

Bios Line, LifeGate’in Zero Impact® projesinde yer almaktadır. Şirketin faaliyetleri ile yaratılan CO2 emisyonları, büyüyen ormanların oluşturulması ve korunmasından gelen karbon kredileri ile telafi edilmektedir.

2008’den beri LifeGate’in projesi Zero Impact®’in bir parçasıyız. Zero Impact®, hem İtalya’da hem de dünyada büyüyen ormanların oluşturulmasına ve korunmasına katkıda bulunarak faaliyetler, ürünler, hizmetler ve olaylardan kaynaklanan CO2 emisyonlarını hesaplar, azaltır ve dengeler. Bu nedenle, geçtiğimiz 8 yılda Kosta Rika ve Madagaskar’da yıllık ortalama 74.000 m² ormanın korunmasına katkıda bulunarak işimizi Zero Impact® haline getirdik. Zero Impact® bize işimizin çevresel etkisinin tam olarak farkında olma, sürdürülebilirlik yolumuzu geliştirme ve bunu en iyi şekilde iletme ve açıkçası büyüyen ormanların oluşturulması ve korunmasına yönelik projeleri destekleyerek CO2 emisyonlarımızı dengeleme fırsatı verdi.

GERİ DÖNÜŞÜM

Bios Line, ambalajları geri dönüştürür ve ambalaj dolgusu olarak plastik yerine karton kullanır. Ayrıca kullanılmış ambalajların satış noktaları ve nihai tüketiciler tarafından geri dönüştürülmesini de teşvik eder. Bir Bios Line ürününü her seçtiğinizde, Gezegenimizin korunmasına somut katkıda bulunursunuz.

TEMİZ ENERJİ

Bios Line, genel merkezine 60 kwh gücünde 300 polikristal güneş paneli içeren ve karbondioksit emisyonlarını yılda yaklaşık 36 ton azaltabilen bir fotovoltaik sistem kurmuştur.

Ayrıca Bios Line sadece yenilenebilir kaynaklardan elektrik ve gaz satın almaktadır (GSE [Gestore dei Servizi Energetici] sertifikası).

KM 0 TEDARİKÇİLER VE ORTAKLAR

Bios Line, atıkları azaltmak ve CO2 emisyonlarını kontrol altına almak için km 0 tedarikçileri veya şirket merkezine mümkün olduğunca yakın tedarikçileri tercih eder. İşbirlikçilerin ve çalışanların seçiminde de aynı mantık izlenir: Aslında, ekibimizin bir parçası olmak için gereken yüksek profesyonelliğin yanı sıra, sitemizin yakınında ikamet etmek önemli bir artıdır.

ZERO IMPACT WEB®

Bios Line, küresel ısınmayla mücadeleye katkıda bulunmak için Zero Impact® Web projesine de bağlıdır. Sitemize yapılan ziyaretlerden kaynaklanan emisyonlar, Kosta Rika’daki ormanların oluşturulması ve korunmasıyla telafi edilecektir.

CO2 emisyonlarını azaltmak için şimdiden çok şey yapılmış olsa da internet de kirletiyor. Greenpeace raporuna göre, bugünkü büyüme hızıyla 2020’de veri merkezleri ve iletişim ağları, mevcut tüketiminin yaklaşık üç katı olan yaklaşık 2.000 kilovat/saat kullanacak. Bu nedenle Bios Line, sitesini sıfır etki yapmaya karar verdi. Farkındalık yaratmanın ve günlük eylemlerimizin çevresel etkisini azaltmanın başka bir yolu.

FRAME

Bios Line, hayvanlar üzerinde yapılan testlerle ilgili bilgi ve bilgilerin netliğini artırmayı amaçlamaktadır. Kozmetik içerik maddelerinin ve hayvanlar üzerinde test edilen ürünlerin test edilmesi ve pazarlanması konusundaki toplam yasak, Avrupa Birliği’nin tamamında 11 Mart 2013 tarihinde 1223/2009 sayılı yeni kozmetik yönetmeliği ile yürürlüğe girmiştir. Yaklaşık 20 yıl süren uzun bir aşamalı yasaklama sürecinden sonra, kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde yapılan tüm testlerin resmi NO’su nihayet ortaya çıktı. Bios Line, müşteriler için kalite, etkinlik ve ürün güvenliğini garanti altına almak için hayvanlar üzerinde yapılan testler dışında yöntemler kullanmakta, en iyi İtalyan üniversiteleri ile işbirliği içinde in vitro veya dermatolojik testler yapmakta ve FRAME – Fund for the Change of Animals in Medical Deneyleri desteklemektedir. (www.frame.org.uk).

FRAME, hayvan testlerine alternatifler bulmaya, araştırmaya ve teşvik etmeye odaklanıyor ve hayvansal olmayan yöntemlerin bilimsel en iyi uygulama olarak kabul edildiği bir dünya için çalışıyor. Hayır kurumu, araştırmalarda laboratuvar hayvanlarına duyulan ihtiyacın yerini alacak yeni, geçerli ve etik bilimsel yöntemlerin geliştirilmesine kendini adamıştır.